KONRAD MACIEJ WILIJEWICZ

Radca prawny/partner zarządzający/ doradca restrukturyzacyjny

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Uczelni Łazarskiego w Warszawie na kierunku restrukturyzacji i likwidacji przedsiębiorstw (prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe). Aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi ukończył w 2007 roku. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, zwłaszcza z zakresie prawa cywilnego i gospodarczego ze szczególnych uwzględnieniem prawa transportowego, budowlanego i ubezpieczeniowego. Doświadczony procesualista, który realizuje się na sali sądowej. Biegle posługuję się językiem angielskim, zarówno w mowie jak i piśmie. Mediator wpisany na listę Mediatorów Sądu Okręgowego w Łodzi i Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych.

BARBARA ZIÓŁKIEWICZ

Adwokat/partner

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2011 roku, po skończonej z wyróżnieniem aplikacji adwokackiej, wpisana na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej w Łodzi. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu inwestycji, nieruchomości oraz prawa zamówień publicznych. Posiada doświadczenie w zakresie procedury cywilnej i administracyjnej. Reprezentowała klientów w skomplikowanych postępowaniach przed sądami powszechnymi, arbitrażowymi oraz Sądem Najwyższy

EWA ZAPIERACZYŃSKA

Radca prawny/partner

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – na kierunku prawa. W 2011 roku, po skończonej aplikacji radcowskiej, wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach. Aktualnie prowadzi indywidualną praktykę. Prawnik procesowy. Specjalizacja – skomplikowane procesy sądowe. Wielokrotnie reprezentowała interesy swoich klientów przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi, w tym również przed Sądem Najwyższym. Znawca prawa cywilnego oraz procedury cywilnej. Z ramienia kancelarii zajmuje się szeroko rozumianymi sprawami odszkodowawczymi. Posiada doświadczenie przy prowadzeniu spraw związanych z prawną obsługą inwestycji budowlanych ( reprezentacja w sądach, prowadzenie spraw w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie).

MARTA MORAWIEC

Radca prawny/partner

Radca prawny z ponad 15 – letnim stażem w praktyce prawniczej, specjalizująca się w obsłudze prawnej generalnych realizatorów inwestycji budowlanych oraz innych podmiotów biorących udział w inwestycjach budowlanych większych rozmiarów, w szczególności w branży energetycznej. Mecenas Marta Morawiec posiada doświadczenie w doradztwie prawnym dla projektów EPC i innych na wszystkich etapach jego przebiegu: ofertowania, negocjacji, przygotowania do realizacji inwestycji, realizacji budowy, zlecania i rozliczania podwykonawstwa, odbioru inwestycji i okresu gwarancyjnego. Wykładowca na aplikacji radcowskiej w OIRP w Łodzi w zakresie procedury FIDIC i umów w procesie budowlanym. Specjalizuje się również w zakresie zamówień publicznych oraz prawa pracy (w tym zbiorowym prawie pracy). Stale współpracuje w międzynarodowym środowisku korporacyjnym oraz prawniczym, biegle władająca językiem angielskim.

WOJCIECH SCOTT KRÓL

Adwokat/partner

Jest absolwentem University of Missouri – St. Louis i Tulane Law School, w Nowym Orleanie. Członek ław adwokackich przy sądach stanowych w Nowym Jorku i w Illinois oraz sądach federalnych NDNY, EDNY i NDIL. Aktualnie prowadzi biuro w Chicago i jest konsultantem w zespołach adwokackich w Nowym Jorku. Mecenas Król doradza w sprawach kontraktowych począwszy od wstępnych negocjacji przez roszczenia sądowe kończąc na międzynarodowym odzyskiwaniu aktywów. Specjalizuje się też w prawie cywilnym i prawie pracy, miedzy innymi w postępowaniach sądowych o odpowiednie wynagrodzenie pod prawem federalnym i stanowym.